Konferencja Wyzwania HIV / AIDS w Polsce 2017

Już 10 kwietnia 2017 roku czeka nas gorąca dyskusja wielu środowisk na tenat HIV AIDS i głównych wyzwań w tym temacie.  Kierownictwo naukowe nad konferencją objęli  prof. dr hab. Andrzej Gładysz oraz prof. dr hab. Elwira Marszałkowska – Krześ.

Organizatorami konferencji są Komisja Kształcenia Dolnośląskiej Rady Lekarskiej wraz z Okręgową Radą Adwokacką we Wrocławiu, Wydziałem Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego,  Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu, Fundacja Egida, Towarzystwo Ubezpieczeń Interpolska SA oraz Polski Innowacyjny Klaster Medyczny PIKMED.

Konferencja Główne wyzwania dotyczące HIV / AIDS w Polsce to nie tylko wystąpienia naukowe. Przede wszystkim panel dyskusyjny: Jak rozwiązać problemy ostracyzmu społecznego osób żyjących z HIV? Jak zwiększyć dostęp do świadczeń pozamedycznych dla tych osób? Jak utrzymać dotychczasowy wzorcowy standard opieki medycznej stworzony w Polsce? Jak zachęcić do badań w kierunku HIV? Jak pomóc w radzeniu sobie z aspektami życia w rodzinie i w społeczeństwie osób żyjących z HIV i ich bliskich? Jak żyć z osobą współzakażoną (związki mieszane)?

Wierzymy, iż wprowadzające wystąpienia oraz owocna dyskusja, do której zaprosimy wszystkich uczestników, pozwolą na wypracowanie rozwiązań odpowiadających na rosnące potrzeby związane z profilaktyką przed i po ekspozycyjną oraz z życiem z HIV / AIDS.

Konferencja skierowana jest do lekarzy, pielęgniarek, innych pracowników podmiotów leczniczych, prawników, teologów, przedstawicieli edukacji (nauczycieli i pedagogów, pracowników kuratoriów), firm ubezpieczeniowych i wszystkich dla których problemy HIV i AIDS są istotne.

W panelu głos zabierze wielu wybitnych specjalistów i ekspertów. Rejestracja jeszcze trwa. Ze względu na duże zainteresowanie uczesników, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zakończenia rejestracji.

Zapraszamy 10 kwietnia 2017 r. do sali konferencyjnej DIL, przy ul. Matejki 6 we Wrocławiu. Zaczynamy o 12.00.

W ramach konferencji mamy szeroki wachlarz możliwości promocji naszych Partnerów oraz dotarcia z przekazem do uczestników konferencji. Partnerstwo w konferencji pozwala również na czynny udział w konferencji poprzez udział w dyskusji oraz wystąpienia Sponsorów.

więcej na:

http://fundacjaegida.pl/konferencje.html